Osmanlıca Seminerleri

11 Şubat 2017 Cumartesi

Bilim ve Sanat Vakfı Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Osmanlıca Seminerleri, matbu düzeyinde Osmanlıca 1 ve Osmanlıca 2; yazma düzeyinde Paleografya 1 ve Paleografya 2 seviyelerinden oluşmaktadır.

Seminerlere katılmak isteyen kişilerin 25 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 12:00-13:00 arası yapılacak seviye belirleme sınavına katılmaları gerekmektedir.

Osmanlıca bilgi seviyeleri bakımından birbirine yakın arkadaşlardan müteşekkil sınıflar oluşturularak seminerlerin daha verimli geçmesinin sağlanabilmesi için bu sınava katılım, başvuran herkes için -başlangıç seviyesinde olanlar da dahil- mecburidir.

6 MART–26 MAYIS 2017 tarihleri arasında 12 hafta sürecek seminerlere devam ve aktif katılım zorunludur.

Sınava, dolayısıyla Osmanlıca Seminerlerine, iştirak etmek isteyen kişiler 11-24 Şubat 2017 tarih aralığında aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler.

Seminerlerle ilgili aşağıdaki notları lütfen dikkatle okuyunuz:

·         Seminerler ücretsizdir.

·         Başvuru formlarına alındı teyidi gönderilmeyecektir. Formu doldurup gönderen kişiler seviye sınavına katılabilir. Sınav sonuçları e-mail yolu ile bildirilecektir. Formu doldururken e-mailinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

·         Her kurun semineri, hafta içi bir gün, 2 saat olup 11:00-13:00 veya 17:00-19:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Katılımcıların seminer saati tercihi dikkate alınıyor olmakla birlikte seminerlerin verimli geçmesi için Osmanlıca bilgi düzeyleri esastır.

·         Osmanlıca seminerlerine bir dönem mazeretsiz olarak devam etmeyenlerin, bir sonraki dönem başvursalar dahi başvuruları kabul edilmeyecektir.

·         Sorularınızla ilgili tamosmanlica@gmail.com adresi vasıtasıyla bize ulaşabilirsiniz.

·         Vakfın haritadaki yeri için bkz.http://www.bisav.org.tr/iletisim.aspx

 Yukarıdaki açıklama ve notları okudu iseniz,

Başvuru süresi dolmuştur...

 

 

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.