Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları

19 Kasım 2019 Salı

Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları ihtisas seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır. 

Seminerde; Osmanlı sanat, kültür ve dinî hayatının önemli kaynaklarından birini teşkil eden, Osmanlı epigrafisinin en önemli temsilcilerinden olan mezar taşlarının; her biri ayrı araştırmaların konusu olan tipleri, başlıkları, taşıdıkları semboller ve süslemelerinin yanı sıra, metinleri ve kullanılan yazı çeşitleri üzerinde durulacaktır.

Süleyman Berk* nezaretinde 6, 13, 20 ve 27 Aralık 2019 Cuma günleri 16.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları ihtisas semineri, ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilenler:

  • Temel Osmanlıca bilgisi
  • Toplantılara düzenli katılım

Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları seminerine katılmak isteyenler 1 Aralık 2019 Pazar gününe kadar online olarak başvurularını yapabilirler.

Başvuru süresi bitmiştir...

Not: Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara e-posta ile ayrıca bildirilecektir.

 

*Doç. Dr., Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi / Hattat

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.