Osmanlıca Seminerleri

18 Haziran 2018 Pazartesi

Bilim ve Sanat Vakfı Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından yaz döneminde düzenlenen Osmanlıca Seminerlerinde, matbu düzeyinde Osmanlıca 2; yazma düzeyinde Paleografya 1 ve Paleografya 2 seviyelerinde sınıflar açılacaktır. Giriş seviyesinde (Osmanlıca 1) sınıfı açılmayacaktır.

Seminerlere katılmak isteyen kişilerin 30 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 12.00-13.00 arası yapılacak seviye belirleme sınavına katılmaları gerekmektedir.

Osmanlıca bilgi seviyeleri bakımından birbirine yakın arkadaşlardan müteşekkil sınıflar oluşturularak seminerlerin daha verimli geçmesinin sağlanabilmesi için bu sınava katılım, başvuran herkes için mecburidir.

Seminer sınıflarının oluşturulmasında kontenjan, başarı ve seviye esas alınacaktır. Herhangi bir sınıfa yerleştirilemeyen adaylar Ekim ayında başlayacak 35. Dönem Güz Osmanlıca seminerlerine seviye tespit sınavına girmeden katılabileceklerdir.   

9 Temmuz-5 Ağustos 2018tarihleri arasında 4 hafta sürecek seminerler haftada iki gün ve üçer saat şeklinde gerçekleştirilecektir.

Sınava, dolayısıyla Osmanlıca Seminerlerine, iştirak etmek isteyen kişiler 18-29 Haziran 2018 tarih aralığında aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler.

Seminerlerle ilgili aşağıdaki notları lütfen dikkatle okuyunuz:

-          Seminerler ücretsizdir.

-          Başvuru formlarına alındı teyidi gönderilmeyecektir. Formu doldurup gönderen kişiler seviye sınavına katılabilir. Sınav sonuçları e-mail yolu ile bildirilecektir. Formu doldururken e-mailinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

-          Her kurun semineri, hafta içi iki gün, 3 saat olup 11.00-14.00 veya 16.00-19.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Katılımcıların seminer saati tercihi dikkate alınıyor olmakla birlikte seminerlerin verimli geçmesi için Osmanlıca bilgi düzeyleri esastır.

-          Osmanlıca seminerlerine bir dönem mazeretsiz olarak devam etmeyenlerin, bir sonraki dönem başvursalar dahi başvuruları kabul edilmeyecektir.

-          Sorularınızla ilgili tamosmanlica@gmail.com adresi vasıtasıyla bize ulaşabilirsiniz.

-          Vakfın haritadaki yeri için bkz.http://www.bisav.org.tr/iletisim.aspx

 Yukarıdaki açıklama ve notları okudu iseniz,

Başvuru süresi dolmuştur.

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.