SAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Sîreti Sûrette Temâşa: Bir Sigmund Weinberg Belge-meseli

Sîreti Sûrette Temâşa: Bir Sigmund Weinberg Belge-meseli

Savaş Arslan

Hayâl-i zî-ruhtan Sinemaya etkinlikleri devam ediyor. Serinin yeni oturumunda Bir Sigmund Weinberg Belge-meseli ile Savaş Arslan konuk edilecek. Bir Sigmund Weinberg Belge-meseli, Sultan II. Abdülhamid Han ve Sultan V. Mehmed Reşad’ın resmi fotoğrafçısı ve sinemacısı olan Sigmund Weinberg’in hikâyesine odaklanıyor. Ayşe Yılmaz’ın moderasyonunu yürüteceği çevrimiçi söyleşiye katılmak ve öncesinde filmi izlemek için kaydolmak gerekmektedir.

TOPLANTI SALONU
11.07.2020 20:00

Yaşar Kemal Efsanesi

Yaşar Kemal Efsanesi

Aydın Orak

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Aydın Orak'ı ağırlıyor. Yönetmen ile Yaşar Kemal Efsanesi isimli belgesel filmi hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
8.12.2018 15:00

Mirâciyye Saklı Miras

Mirâciyye Saklı Miras

Murat Pay

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Murat Pay’ı ağırlıyor. Yönetmen ile son filmi Mirâciyye Saklı Miras hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
6.04.2018 19:00

İşe Yarar Bir Şey

İşe Yarar Bir Şey

Pelin Esmer

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Pelin Esmer’i ağırlıyor. Yönetmen ile filmi İşe Yarar Bir Şey hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
27.01.2018 16:00

Bütün Saadetler Mümkündür

Bütün Saadetler Mümkündür

Selman Kılıçaslan

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Selman Kılıçaslan’ı ağırlıyor. Film gösteriminin ardından yönetmen ile filmi Bütün Saadetler Mümkündür hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
30.12.2017 16:00

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Erhan Tuncer

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Erhan Tuncer’i ağırlıyor. Film gösteriminin ardından yönetmen ile filmi Ağustos Böcekleri ve Karıncalar hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
9.12.2017 16:00

Kalandar Soğuğu

Kalandar Soğuğu

Mustafa Kara

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Mustafa Kara'yı ağırlıyor. Yönetmen ile filmi Kalandar Soğuğu hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
18.02.2017 16:00

Çırak

Çırak

Emre Konuk

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Emre Konuk'u ağırlıyor. Yönetmen ile filmi Çırak hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
4.02.2017 16:00

Albüm

Albüm

Mehmet Can Mertoğlu

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Mehmet Can Mertoğlu'nu ağırlıyor. Yönetmen ile yeni filmi Albüm hakkında konuşacağız.

VEFA SALONU
13.01.2017 16:00

Rüya

Rüya

Derviş Zaim

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi yönetmen Derviş Zaim'i ağırlıyor. Yönetmen ile yeni filmi Rüya hakkında konuşacağız.

ZEYREK SALONU
26.11.2016 18:00

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.