TAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Osmanlı Dünyasının Kadın Bânileri: Gülnuş Sultan

Osmanlı Dünyasının Kadın Bânileri: Gülnuş Sultan

Muzaffer Özgüleş

Şehir ve Mahalle Konuşmaları başlıklı yeni program serisine başlayan Türkiye Araştırmaları Merkezi, mekan, şehir ve mahalle konularını tarihi ve güncel yönleri ile konuşmaya fırsat verecek tez, makale, kitap, proje vb. çalışmaları kitlesine ulaştırıp tartışmaya devam ediyor. Bu minvalde serinin Kasım ayı konuğu Gülnüş Sultan üzerine yazdığı kitabı çerçevesinde Muzaffer Özgüleş olacak.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
11.11.2017 17:00

Vîlâyet-i Rûm’un inşası (15. Asırda Baniler-Vakıflar-Mimari Aktörler)

Vîlâyet-i Rûm’un inşası (15. Asırda Baniler-Vakıflar-Mimari Aktörler)

Çağhan Keskin

Şehir ve Mahalle Konuşmaları başlıklı yeni program serisine başlayan Türkiye Araştırmaları Merkezi, mekan, şehir ve mahalle konularını tarihi ve güncel yönleri ile konuşmaya fırsat verecek tez, makale, kitap, proje vb. çalışmaları kitlesine ulaştırıp tartışmaya devam ediyor. Bu minvalde serinin Ekim ayı konuğu doktora tezi çerçevesinde Çağhan Keskin olacak.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
21.10.2017 17:00

Mahalle-Yeni Bir Paradigma Mümkün mü?

Mahalle-Yeni Bir Paradigma Mümkün mü?

İmre Özbek Eren

Şehir ve Mahalle Konuşmaları başlıklı yeni program serisine başlayan Türkiye Araştırmaları Merkezi, mekan, şehir ve mahalle konularını tarihi ve güncel yönleri ile konuşmaya fırsat verecek tez, makale, kitap, proje vb. çalışmaları kitlesine ulaştırıp tartışıyor. Bu minvalde serinin Eylül ayı konuğu Mahalle-Yeni Bir Paradigma Mümkün mü? kitabı çerçevesinde İmre Özbek Eren olacak.

ARAŞTIRMA II SALONU
16.9.2017 15:00

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.