SAM OKUMA GRUPLARI

Roman Okuma Grubu II

Neslihan Demirci, Rahime Demir

22 Ekim 2008 Çarşamba Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Sanat Araştırmaları Merkezi bünyesinde geçen yıl oluşturulan roman okuma grubu Ekim ayından itibaren faaliyetlerine devam edecek. Çalışma boyunca, seçilen örnekten yola çıkarak modern Türk romanının nasıl bir seyir izlediğinin incelenmesi amaçlanıyor. Çalışmanın diğer hedefleri de edebiyat eserinin hangi ipuçlarının izi sürülerek okunabileceğinin imkânlarını aramak ve yazarın “ne”yi anlattığından çok “nasıl” anlattığının peşine düşerek değerlendirilmesine örneklik teşkil etmek. Her toplantıda, belirlenen roman bağlamında kısa bir sunumun ardından öne çıkan hususlar katılımcılarla tartışılıyor. Romanları okunacak yazarlar; Sabahattin Ali, Peyami Safa, Oğuz Atay, Adalet Ağaoğlu, Tezer Özlü, Bilge Karasu, Orhan Pamuk. Ayrıca her ay Berna Moran’ın Edebiyat Kuramları ve Eleştiri kitabından bir bölüm üzerine tartışılacak.
Çalışma, tüm “modern edebiyat” okurlarına açık•. Toplantı ayda bir kez, Çarşamba akşamı yapılacak. Program koordinatörü Neslihan Demirci. Okuma grubuna katılmak isteyenlerin en geç 25 Eylül 2008 tarihine dek kişisel bilgilerini (adı, soyadı, okul/ kurum bilgileri, telefon, e-posta, BSV takip durumu) [email protected] adresine göndermeleri gerekiyor. Gerekli bilgilendirmeler başvuru sonrası yapılacaktır.

 

İLGİLİ OKUMA GRUPLARI

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.