SAM SEMİNERLER

Sanat Düşüncesine Giriş: Edebiyat, Sinema, G.Sanat

Zeynep Gökgöz, Murat Pay, Neslihan Demirci

Sanat nedir, bugün nerededir?” sorularından yola çıkılarak hazırlanan bu seminerde güncel sanat meseleleri, sinema düşüncesi ve edebiyat kuramları esas alınarak sanat ve edebiyat düşüncesine bir giriş yapılması hedefleniyor. Seminer boyunca görsel sanat örneklerinin, sinema filmi ve edebiyat metinlerinin nasıl “okunacağı”na dair ipuçları aranacak.

Seminerin güncel sanat ayağında sanat tarihinden seçilmiş “eserler”le güncel sanat “işler”i arasında gelgitler yapılarak değişen sanatçı, sanat yapıtı ve izleyici ilişkileri ele alınacak. Sinemaya ayrılan kısımda, film dilinin oluşumuna katkı yapan temel unsurların gerçekle kurdukları etkileşim tartışmaya açılacak ve bir imkân olarak sinemanın sanat düşüncesindeki yeri sorgulanacak. Seminerin edebiyat ayağında ise kurgu-gerçek ilişkisi açısından edebiyatın günümüze gelene dek ne tür değişimler geçirdiğine odaklanılacak.

SEMİNER PROGRAM LİSTESİ

Salon Tarih Saat Seminer Semineri Veren Açıklama
ÇEVRİMİÇİ 20.03.2021 12:30 1 Zeynep Gökgöz
ÇEVRİMİÇİ 27.03.2021 12:30 1 Murat Pay
ÇEVRİMİÇİ 3.04.2021 12:30 1 Neslihan Demirci
ÇEVRİMİÇİ 10.04.2021 12:30 1 Neslihan Demirci

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.