KAM READING GROUPS

Fransızca Aktüel Okumalar

Fransızca Aktüel Okumalar

Dünya gündeminde yer alan veya güncelliğini koruyan sosyal ve kültürel hususların Fransız kaynaklarındaki yansımalarının incelendiği okuma grubunda, ilgili alıntıların doğru telaffuz ve tercüme ile interaktif biçimde çözümlenmesi amaçlanıyor. *Başvuru için Fransızca bilme şartı aranmayıp, en az bir dile temel düzeyde hakimiyet yeterlidir.

ZEYREK SALONU
2/15/2020 3:00 PM

Modern Çin Düşüncesi Okuma Grubu

Modern Çin Düşüncesi Okuma Grubu

Kadir Temiz

Dr. Kadir Temiz ile "Modern Çin Düşüncesi" okuma grubumuz başlıyor. Okuma grubuna katılmak isteyenlerin başvurularını 12 Kasım pazar günü saat 17.00'ye kadar yapmaları gerekmektedir.

11/1/2017 10:00 AM

Uluslararası Siyaset ve  Ahlak

Uluslararası Siyaset ve Ahlak

İsmail Yaylacı

Yrd. Doç.Dr. İsmail Yaylacı ile "Uluslararası Siyaset ve Ahlak" okuma grubumuz başlıyor. 21 Ekim'de ilk toplantısını gerçekleştirecek okuma grubuna katılmak isteyenlerin başvurularını 16 Ekim pazartesi günü saat 18.00'e kadar yapmaları gerekmektedir.

10/21/2017 5:00 PM

Milliyetçilik ve Etnik Siyaset

Milliyetçilik ve Etnik Siyaset

Hüseyin Alptekin

Yrd. Doç.Dr. Hüseyin Alptekin ile "Milliyetçilik ve Etnik Siyaset" okuma grubumuz başlıyor.

3/11/2017 4:00 PM

Eleştirel Uluslararası İlişkiler Teorisi Okuma Grubu

İsmail Yaylacı

Aralık ayı içerisinde Küresel Araştırmalar Merkezi bünyesinde başlayacak olan Eleştirel Uluslararası İlişkiler Teorileri Okuma Grubu’na başvuru süreci başladı. Bu okuma grubu dünya siyasetini mevcut anadamar uluslararası ilişkiler teorilerinin sunmuş olduğu perspektiflerin ötesine geçerek farklı sosyal ve siyasal teori ekollerinin kavramları ve bakış açılarını kullanarak tahlil etmeyi amaçlamaktadır.

ZEYREK SALONU
12/5/2015 12:00 AM

Küresel Yönetişim ve Güvenlik Okuma Grubu

Küresel Yönetişim ve Güvenlik Okuma Grubu

Talha Köse, Hasan Basri Yalçın

2014 Güz döneminde başlayacak bu okuma grubunun amacı, küresel sistemin oluşum ve evrimini tarihsel ve kuramsal boyutlarıyla ele almaktır. Bu boyutlara dair disiplinlerarası bir okuma çerçevesi önererek karmaşık küresel yönetişim sistemini daha anlaşılır hale getirmek hedeflenmektedir.

11/8/2014 12:00 AM

International Relations Theories

International Relations Theories

Hasan Basri Yalçın

10/18/2014 12:00 AM

Refahın Dağıtımı: Bireyler ve Kurumlar Okuma Grubu

Refahın Dağıtımı: Bireyler ve Kurumlar Okuma Grubu

Mehmet Fatih Aysan

Mehmet Fatih Aysan’ın koordinatörlüğünde 2014 Bahar döneminde başlayacak olan bu okuma grubunun temel amacı, yeni kavramsallaştırmalar ve kaynaklar ışığında refah devleti çalışmalarına farklı bir bakış kazandırmaktır.

3/8/2014 12:00 AM

Çin Dış Politikası Okuma Grubu

Çin Dış Politikası Okuma Grubu

Çin Dış Politikası Okuma Grubu, dış politika yapım süreçleri ve mekanizmaları, devlet yapısı, bölgesel ve küresel ilişkileri, toprak bütünlüğü ve temel çatışma alanları üzerinden Çin dış politikasını anlamayı amaçlamaktadır.

3/1/2014 12:00 AM

Ortadoğu’da Siyasi Dönüşüm Okuma Grubu

Ortadoğu’da Siyasi Dönüşüm Okuma Grubu

Veysel Kurt

Siyasi alanda gözle görünür bir dönüşüm geçiren Ortadoğu bölgesinin siyasi dinamiklerini anlamak ve “Arap Baharı” olarak adlandırılan süreci anlamlandırmak bu okuma grubunun temel amacıdır. Farklı etkilerle başlayan fakat bir türlü kendi doğal seyrini bulamayan siyasi dönüşümlere dair uluslararası ilişkiler, ekonomi-politik ve kültürel açıdan birçok değerlendirme mevcuttur. Bu okuma grubunun odaklanacağı nokta ise -zikredilen perspektifler göz ardı edilmeden- bölgenin kendi siyasi dinamikleri olacaktır.

10/26/2013 12:00 AM

EDITOR'S CHOICE

SEMINARS

As the most traditonal activity of BISAV, the courses take place in every fall and spring of a year.

MORE INFO


FOLLOW US

Add your e-mail address here to be informed about our programs (seminars, symposiums, panels, etc.).