SAM OKUMA GRUPLARI

Klasik Edebiyat Okumaları II: Şehr-engîzler

Kadir Turgut

25 Mart 2017 Cumartesi

Bu okuma grubunda Arap, Fars ve Türk edebiyatları başta olmak üzere İslam toplumları ve kültürleri arasında gelişen edebiyatlarda ortaya konan eserler ve edebi türler ele alınacaktır. Sâkî-nâmeler ile başlanan Klasik Edebiyat Okumaları’nın ikinci kısmı olan program kapsamında İslami edebiyat geleneği içerisinde telif edilmiş olan şehr-engîzler arasından seçilen örnek metinler karşılaştırmalı olarak okunacak ve incelenecektir. Okumalarda belli bir konu ve edebi tür çerçevesi çizilecektir. Programa katılacakların klasik edebiyatın temel konularına vakıf olmaları ve Arapça, Farsça veya Osmanlı Türkçesi bilmeleri tercih sebebidir. (Zorunlu değildir.)

 

Haftalık periyotla toplam 10 oturumda yürütülecek okuma grubuna katılmak için web sitesindeki formu doldurarak başvuru yapmak, ayrıca 11 Mart Cumartesi günü saat 15.00’de Z 207 Salonu’nda yapılacak olan mülakata katılmak gereklidir.

 

Okuma grubu 18 Mart 2017 tarihi itibarıyla Cumartesi günleri saat 15.00-17.00 arasında gerçekleştirilecektir.*

 

Okuma grubuna katılmak isteyenlerin 10 Mart 2017 Cuma günü saat 18.00’e kadar web sitesindeki formu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

 BAŞVURU SÜRESİ SONA ERMİŞTİR.

 

* İlk toplantı 25 Mart 2017 Cumartesi gününe ertelenmiştir.

İLGİLİ OKUMA GRUPLARI

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.