SAM OKUMA GRUPLARI

Klasik Edebiyat Okumaları IV: Sevda Hikâyeleri

Kadir Turgut

23 Şubat 2019 Cumartesi Salon: ARAŞTIRMA II SALONU

Bu okuma dizisinde Arap edebiyatıyla başlayıp Fars edebiyatıyla gelişen, Türk edebiyatıyla devam eden edebi gelenek ve birikimde ortaya konan eserler ile edebi türler ele alınmaya devam edecektir. Belli bir konu ve edebi tür çerçevesi çizilerek okuma ve inceleme yapılan, sâkî-nâmeler ile başlayıp, şehr-engîzler devam eden okuma dizisi bu dönemde de sevda hikâyelerine odaklanacak. Program kapsamında bu edebiyat geleneği içerisinde telif edilmiş olan sevda/aşk öykülerinden seçilen örnek metinler karşılaştırmalı olarak okunacak ve incelenecektir.

Programa katılacakların klasik edebiyatın temel konularına vakıf olmaları ve Arapça, Farsça veya Osmanlı Türkçesi bilmeleri tercih sebebidir.

Haftalık periyotla toplam 10 oturumda yürütülecek okuma grubuna katılmak için web sitesindeki formu doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir.  Okuma grubu 23 Şubat 2019 Cumartesi tarihi itibariyle, her Cumartesi saat 15.00-17.00 arasında Araştırma II gerçekleştirilecektir.

Okuma grubuna katılmak isteyenlerin 20 Şubat 2019 günü saat 18.00’e kadar web sitesindeki formu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

 BAŞVURU SÜRESİ SONA ERMİŞTİR.

 

İLGİLİ OKUMA GRUPLARI

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.