SAM OKUMA GRUPLARI

Çocuk Edebiyatı Okuma Grubu

Melike Erdem

23 Şubat 2010 Salı

Son yıllarda Türkiye’de çocuk kitabı yayıncılığında gözle görülür bir artış söz konusu. Buna karşın çocuk kitabı ile çocuk edebiyatı arasındaki ayrımın yapılamaması, yerli eserlerin kamuoyu tarafından yeterince anlaşılamaması gibi temel sorunlar ise hala çözülme aşamasına gelmiş durumda değil.

Sanat Araştırmaları Merkezi’nin bu sahadaki boşluğu dikkate alarak oluşturduğu Çocuk Edebiyatı Okuma Grubu’nun hedefi, Türkiye’de henüz aktif bir kimliğe kavuşamayan çocuk edebiyatı alanına ilgi duyanlara başlangıç için bir yol göstermektir.

Koordinatörlüğünü çocuk kitabı yazarı ve editörü Dr. Melike Günyüz’ün yapacağı okuma grubunda Zeynep Cemali, Sevim Ak, Mevlana İdris, Roald Dahl gibi yazarların kitapları ele alınacaktır. Bununla birlikte her oturumda çocuk edebiyatının belli bir alanı irdelenecektir. Mart ayından itibaren 15 günde bir 2 saat olarak planlanan okuma grubu katılımcılarının listede* yer alacak eserleri önceden okumaları beklenmektedir. Ayrıca gruba katılmak isteyen arkadaşların az çok edebiyat kuramları konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Herkese açık olan okuma grubuna müracaatlar elektronik posta yoluyla Sanat Araştırmaları Merkezi’ne (bsvsam@gmail.com) yapılacaktır. Son başvuru tarihi 7 Mart 2010’dur.

İLGİLİ OKUMA GRUPLARI

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.