SAM OKUMA GRUPLARI

Fransızca Okuma Grubu

Birol Şanlı

4 Ocak 2018 Perşembe

Bu okuma grubunda Fransızca’nın dil yapısı, gramatik özellikleri ve doğru telaffuzu üzerine odaklanılacaktır. Her hafta Perşembe günü yapılacak olan okuma grubu iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek, bir saat sürecek olan gramer öğretiminin ardından bir saat  metin okuması yapılacaktır. 20 hafta sürmesi planlanan okuma grubu 40 oturumdan oluşacaktır.

İlk oturumda Fransızca’nın fiil çekimleri, artikel kullanımları, cümle yapısı gibi başlıca dilbilgisi kurallarının katılımcılarla paylaşılması amaçlanmaktadır. Bu şekilde, programı düzenli takip eden katılımcıların Fransızca basit cümleler kurabilecek düzeye erişmesi umulmaktadır. Üç farklı Fransızca gramer kitabından seçilen bölümler bir hafta önceden katılımcılara mail yoluyla iletilecektir.

Gramer öğretiminin akabinde gerçekleştirilecek olan metin okuması oturumlarında ise orijinal dili Fransızca olan çeşitli edebiyat eserlerinden bölümler okunacaktır. Temel amaç, devamlı takipçilerin program sonunda komplike olmayan Fransızca pasajları doğru biçimde okuyabilmesidir. Okuma seanslarında, Antoine de Saint-Exupéry’nin Küçük Prens (Le Petit Prince) ve Alexandre Dumas’nın Monte Kristo Kontu (Le Comte de Monte Cristo) adlı eserlerden seçme pasajlar okunması planlanmaktadır.

Her hafta Perşembe günleri 16:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan okuma grubuna katılmak isteyenlerin 21 Aralık 2017 Perşembe günü saat 18.00’a kadar aşağıdaki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Okuma grubunun başlangıç tarihi başvurusu kabul edilenlere e-mail yoluyla bildirilecektir.

BAŞVURU SÜRESİ DOLMUŞTUR.

 

İLGİLİ OKUMA GRUPLARI

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.