KÜTÜPHANE KOLEKSİYONU

Genel Koleksiyon

Kütüphanemiz, koleksiyonun niteliği açısından  ihtisas kütüphaneleri grubuna girmektedir.

2000 civarında yazma ve matbu , 2026 adet e-kitap olmak üzere osmanlıca   esere sahiptir.

2015 yılında kitap sayımız  110 bin adete ulaşmıştır. Bunun yanında 2200'e yakın dergi başlığı ve 100 bine yakın dergi adetinden oluşan süreli yayın koleksiyonumuz vardır.

Kitap koleksiyonun yaklaşık dörtte birlik kısmını İngilizce ağırlıklı olmak üzere yabancı dilde eserler teşkil etmektedir.

Koleksiyon hemen her konuda materyaller ihtiva etmekle beraber sosyal bilimler konulu eserler önemli bir yoğunluk arz etmektedir.

Satın alımlar, araştırmacıların yerli/yabancı kaynak ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle kapasitesini genişleten Kütüphane’nin önemli girdi kaynaklarından birisini de bağışlar oluşturmaktadır. Bu çerçevede BSV Kütüphanesi altı önemli hususi koleksiyona da ev sahipliği yapmaktadır: Seyfettin Manisalıgil Kitaplığı, Mehmet Serhan Tayşi Kitaplığı, Ahmet Davutoğlu Kitaplığı, Halil İbrahim Şener Kitaplığı, Ali Alioğlu ve Arslan Pulathaneli Kitaplığı

Süreli Yayınlar

250 civarında yerli ve yabancı süreli yayının düzenli olarak takip edildiği kütüphanede 2200’e yakın dergi başlığı ve 100 bin civarı dergi adetinden oluşan bir süreli yayın koleksiyonu bulunmaktadır.

 

Son Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.